XIII. Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev 2019

(Praha – Mstětice, 15. května 2019) V úterý 15. května se v mrazivém větru na hřišti GC Mstětice uskutečnil již 13. ročník soutěže tříčlenných družstev středních škol z celé ČR a zahraničí. Vítězem se stalo družstvo Gymnázia dr. A. Hrdličky z Humpolce. Vítězem individuální soutěže se stal Chris Boháč.

Do soutěže se přihlásilo celkem 16 družstev. Družstva soupeří systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce.

Po slavnostním nástupu všech družstev, uvítacích proslovech organizátorů a partnerů, a po zaznění české státní hymny, zahájili letošní kláni hned dva „slavnostní startéři“.  Patrony letošního ročníku byli Dušan Salfický, hokejový brankář, dvojnásobný mistra světa, bronzový olympijský medailista a vášnivý golfista a s ním i student spolupořádající školy, Matyáš Krebner, bronzový medailista z ME ve florbalu a negolfista. Organizátoři chtěli tímto gestem symbolicky spojit negolfisty a golfisty mezi kterými se v ČR zdá být brázda, kterou se nedaří zahladit.

Putovní pohár předaný Dušanem Salfickým si na rok odvezlo družstvo z Humpolce ve složení Chris Boháč (74), Alex Boháč (80) a Erik Grubner (81), s celkovým skóre 148 ran, tedy 4 nad par, což byl vzhledem k ledovému uragánu a teplotě těsně nad nulou vpravdě heroický výkon. O výhře rozhodla jediná rána, odstupy jednoho úderu měly týmy až do čtvrté příčky.

Stříbrný pohár získalo Lepařovo gymnázium a na třetím místě družstvo spolupořádající PB VOŠ a SŠ managementu z Prahy 8. Obhájci titulu z gymnázia Budějovická skončili čtvrtí.

Chris Boháč získal medaili za nejlepší individuální výkon, přestože na startovní listině byla další slavná reprezentační jména českého juniorského golfu: například Patricie Macková, Ondřej Lisý a další.

Soutěž pořádá společnost INGOLF s.r.o. (www.ingolf.cz) a PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o. (www.pbvos.cz).

Hlavním partnerem a spoluorganizátorem je Česká golfová federace. Nad soutěží již tradičně drží záštitu i Český olympijský výbor. Hlavními partnery jsou dále GR Mstětice a Česká podnikatelská pojišťovna. Partnery jsou Golfplan, Nikon, Uniqua a Sdružení soukromých středních školy Čech, Moravy a Slezska.

Více informací: ababicky@ingolf.cz, 737 254 445